Zainwestuj w siebie dzięki kursowi spawania łukowego proszkowym!
Spawanie jest jednym z podstawowych procesów technologicznych, który umożliwia łączenie materiałów. Wśród metod spawania można wyróżnić spawanie łukowe drutem proszkowym w osłonie gazu obojętnego (137), które jest bardzo popularne w przemyśle motoryzacyjnym i nie tylko. Przedstawione zostaną najważniejsze informacje na temat tej metody spawania, w tym jej zalety, zdobycie uprawnień, umiejętności po kursie oraz warunki, jakie musi spełnić kursant, aby zostać przyjętym na kurs.
Czym jest spawanie łukowe drutem proszkowym w osłonie gazu obojętnego (137)?
Spawanie łukowe drutem proszkowym o rdzeniu topnikowym w osłonie gazu obojętnego (137). Metoda spawania podobna do metody MIG/MAG, z tą różnicą, że drut wewnątrz jest wypełniony topnikiem.
Zalety spawania łukowego w osłonie gazu obojętnego drutem proszkowym (137)
Spawanie łukowe drutem proszkowym w osłonie gazu obojętnego (137) ma wiele zalet.
- Jedną z nich jest dobra jakość połączeń. W porównaniu z innymi metodami spawania, spawanie łukowe drutem proszkowym w osłonie gazu obojętnego (137) daje bardzo trwałe połączenia.
- Ponadto, ta metoda jest bardzo wydajna – spawanie można wykonywać z dużą szybkością. Inną zaletą tej metody spawania jest możliwość spawania materiałów o różnej grubości.
- Spawanie łukowe drutem proszkowym w osłonie gazu obojętnego (137) jest także bardzo uniwersalne i ma szerokie zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, ale także w innych branżach.
Co zyskujesz po ukończeniu kursu spawania?
Świadectwo oraz Książkę Spawacza wydane przez Górnośląski Instytut Technologiczny lub TÜV SÜD
Jak zdobyć uprawnienia do spawania łukowego drutem proszkowym w osłonie gazu obojętnego (137)?
Zdobycie uprawnień do spawania łukowego drutem proszkowym w osłonie gazu obojętnego (137) wymaga ukończenia odpowiedniego kursu i zdania egzaminu państwowego przed komisją GIT lub TÜV SÜD. Po zdobyciu uprawnień, spawacz może pracować wyłącznie w zakresie spoin określonych w zdobytym uprawnieniu, które są ważne przez okres 2 lub 3 lat, w zależności od grupy materiałowej. Po tym czasie spawacz musi odnowić swoje uprawnienia, przystępując do egzaminu weryfikacyjnego.
Co dadzą Ci zdobyte uprawnienia?
Będziesz mógł pracować jako spawacz, wykonując spoiny określone w zdobytym uprawnieniu (ściśle określona grupa materiałowa, pozycje spawania, grubości materiału itd.), które ważne jest 2 lub 3 lata w zależności od grupy materiałowej. Po tym czasie należy odnowić uprawnienia, przystępując do egzaminu weryfikacyjnego.
Jakie umiejętności zdobędziesz na kursie?
Kurs spawania łukowego drutem proszkowym o rdzeniu topnikowym w osłonie gazu obojętnego (137) składa się z kilku modułów
- Kurs spawania łukowego drutem proszkowym o rdzeniu topnikowym (137) blach i rur spoinami pachwinowymi
- Kurs spawania łukowego drutem proszkowym o rdzeniu topnikowym (137) blach spoinami czołowymi
- Kurs spawania łukowego drutem proszkowym o rdzeniu topnikowym (137) rur spoinami czołowymi
Umiejętności po kursie spawania łukowego drutem proszkowym o rdzeniu topnikowym w osłonie gazu obojętnego (137) obejmują:
- umiejętność obsługi urządzeń i sprzętu spawalniczego
- zdolność do interpretacji rysunków technicznych oraz specyfikacji spawalniczych
- umiejętność doboru odpowiedniego materiału spawalniczego oraz parametrów spawania
- umiejętność wykonania spoiny metodą spawania łukowego drutem proszkowym o rdzeniu topnikowym w osłonie gazu obojętnego
- umiejętność oceny jakości wykonanej spoiny oraz identyfikacji wad spawalniczych
- umiejętność przestrzegania norm i przepisów dotyczących bezpieczeństwa pracy przy spawaniu
- zdolność do pracy w zespole oraz do komunikacji z innymi pracownikami.
Ukończenie kursu spawania łukowego drutem proszkowym o rdzeniu topnikowym w osłonie gazu obojętnego (137) daje możliwość zdobycia nowych umiejętności oraz podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych, co pozwala na znalezienie lepszej pracy lub awans w obecnej firmie.
Jakie warunki musisz spełnić, aby zostać przyjęty na kurs?
- wiek: 18 lat
- wykształcenie: podstawowe
- orzeczenie lekarskie potwierdzające stan zdrowia umożliwiający wykonywanie prac spawalniczych
Kto będzie Cię uczył? Nauka spawania w BIAŁECKI!
Wykładowcy i instruktorzy zajęć praktycznych, mający odpowiednie wykształcenie i wiedzę potrzebne do prowadzenia zajęć, uprawnienia pedagogiczne, długoletnie doświadczenie dydaktyczne i zawodowe oraz akceptację GIT do prowadzenia zajęć.
Zachęcamy do zapisania się na kurs już dziś i rozpoczęcia nowej kariery zawodowej!
drut proszkowy (137), kurs, szkolenie, spawanie (137) kurs,
spawanie, szkolenia, spawania, osłonie, gazu, kursu, metodą, spawacza, drutem, mag, elektrodą, kurs spawalnictwa, szkolenie, lutowanie, blach, mig, pracy, spawalnicze, celu, tig, kursy, obojętnego, spawalniczych, metody, instytut, spawaczy, egzamin, topliwą
osłonie gazu aktywnego, gazu obojętnego, najbliższych kursów, gwarancja zdawalności
spawanych, spoin, spawalnictwo, spawów, mig/mag, spawanego, prądem, prąd, spawacz, spawaniu, prądem stałym, prąd przemienny, bezpieczeństwo i higiena pracy, metody spawania łukowego, co2, lpg, spawania mig/mag, elektrotechniki
Cielmice
Czułów
Czułów-Papiernia
Glinka
Jaroszowice
Mąkołowiec
Paprocany
Suble
Tychy
Urbanowice
Wartogłowiec
Wilkowyje
Wygorzele
Zawiść
Zwierzyniec
Żwaków, Śląsk, śląskie, slask, Tychy