Kurs spawania metodą TIG

Kurs spawania metodą TIG (141)

Kurs spawania metodą TIG (141) – co to jest i jakie są jego zalety?

TIG (141) to metoda spawania, która wykorzystuje nietopliwą elektrodę wolframową w osłonie gazu obojętnego. Ta technika jest idealna do spawania różnych materiałów, w tym stali niestopowej, stopowej, aluminium i innych.

Spawanie metodą TIG (141)

Metoda TIG (141) to proces spawania, który polega na wykorzystaniu nietopliwej elektrody wolframowej, która wytwarza łuk spawalniczy. Do zabezpieczenia jeziorka ciekłego metalu oraz elektrody wolframowej przed działaniem tlenu i azotu z powietrza atmosferycznego, stosuje się gaz obojętny. Najczęściej stosowanym gazem osłonowym w tej metodzie jest argon, ale używa się także helu i wodoru.

Zalety metody TIG (141)

Metoda TIG 141 ma wiele zalet, które sprawiają, że jest ona jednym z najczęściej stosowanych sposobów spawania.

Uniwersalność

Jedną z najważniejszych zalet tej metody jest jej uniwersalność. Metoda TIG (141) pozwala na spawanie różnego rodzaju materiałów, w tym stali niestopowej, stopowej, aluminium, miedzi i innych. Dlatego jest to jedna z najczęściej wykorzystywanych technik spawalniczych na świecie.

Spawanie bardzo cienkich elementów

Metoda TIG (141) jest jedyną metodą, która umożliwia spawanie elementów o grubości poniżej 1 mm. Dzięki temu można łatwo i precyzyjnie spawać bardzo cienkie elementy, co jest szczególnie ważne w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym.

Wysoka jakość połączeń

Spoiny wykonane metodą TIG (141) są bardzo czyste i estetyczne. Nie wymagają one obróbki po spawaniu, co znacznie obniża koszty produkcji. Dzięki temu, że połączenia wykonane tą metodą są bardzo wytrzymałe i trwałe, mogą być stosowane w wielu różnych branżach.

Możliwość uzyskania świadectwa oraz Książki Spawacza

Po ukończeniu kursu spawania metodą TIG, można uzyskać świadectwo oraz Książkę Spawacza wydaną przez Instytut Spawalnictwa lub TÜV SÜD. Dzięki temu można zdobyć wiele korzyści, a także pracować jako spawacz wykonujący spoiny określone w zdobytym uprawnieniu. Ważne jest, aby uprawnienia były odnawiane co 2 lub 3 lata, w zależności od grupy materiałowej. Uzyskanie takiego świadectwa potwierdza, że spawacz zna zasady i praktyczne umiejętności spawania metodą TIG i jest w stanie bezpiecznie wykonywać prace spawalnicze na różnego rodzaju materiałach. Książka Spawacza jest z kolei ważnym dokumentem potwierdzającym kwalifikacje i uprawnienia spawacza, a także zawiera informacje na temat przepisów i norm związanych z metodą TIG.

Co będziesz umiał po kursie?

Kurs spawania metodą TIG (141) podzielony jest na moduły, w tym kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi, kurs spawania blach spoinami czołowymi, kurs spawania rur spoinami czołowymi. Kurs jest prowadzony w kilku grupach materiałowych: w stali niestopowej (“czarnej”), stali stopowej (“nierdzewnej”) i aluminium.

Na zajęciach teoretycznych i praktycznych nauczysz się:

  • stosować sprzęt i środki ochrony indywidualnej
  • przygotowywać materiał do obróbki spawalniczej
  • wykonywać spoiny zgodnie ze sztuką spawalniczą
  • prowadzić dokumentację prac i sprzętów
  • przestrzegać zasad metodyki pracy z podstawowymi materiałami i konstrukcjami
  • rozpoznawać zagrożenia

Ile kosztuje kurs spawacza metodą TIG?

Aktualną cenę naszego kursu możesz znaleźć w naszym sklepie.

Jakie warunki musisz spełnić, aby zostać przyjęty na kurs spawania metodą TIG (141)?

Wystarczy mieć ukończone 18 lat oraz wykształcenie podstawowe.

Kto Cię będzie uczył w trakcie kursu?

Wykładowcy oraz instruktorzy zajęć praktycznych, posiadający niezbędne wykształcenie i wiedzę do prowadzenia zajęć oraz uprawnienia pedagogiczne, długoletnie doświadczenie dydaktyczne i zawodowe oraz akceptację Instytutu Spawalnictwa Łukasiewicz do prowadzenia zajęć.

To profesjonalni specjaliści, którzy przygotują Cię do pracy jako spawacz metodą TIG (141). Podczas kursu zdobędziesz wiedzę z zakresu obsługi i konserwacji urządzeń spawalniczych, nauczysz się prowadzić dokumentację spawalniczą oraz poznasz praktyczne umiejętności spawalnicze, kluczowe w pracy na tym stanowisku. Instruktorzy podzielą się także swoimi wieloletnimi doświadczeniami oraz udzielą porad związanymi z pracą spawacza.

 

Dzięki zdobyciu odpowiednich kwalifikacji będziesz miał szansę na znalezienie atrakcyjnej pracy w branży przemysłowej oraz na podwyższenie swojego wynagrodzenia. W jaki sposób? Zachęcamy do przeczytania tego artykułu.

Kurs spawania metodą TIG (141) umożliwi Ci zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do bezpiecznej i skutecznej pracy jako spawacz metodą TIG (141).

Zachęcamy do zapisania się na kurs już dziś i rozpoczęcia nowej kariery zawodowej!

 

dlaczego warto wybrać nasz ośrodek?

Zainteresował Cię ten kurs? Napisz do nas!


Oświadczam, że zapoznałam(em) się z klauzulą informacyjną RODO: Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest BIAŁECKI Sp. z o.o.[ czytaj więcej... ], ul. Tadeusza Kościuszki 341, 40-690 Katowice. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych pozyskanych za pomocą formularza kontaktowego jest realizacja prawnie uzasadnionych interesów leżących po stronie Administratora (komunikacja z osobami korzystającymi z formularza kontaktowego). Dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie w celu złożenia odpowiedzi na zapytanie. Dane osobowe nie będą przekazywane innym odbiorcom. Dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Ma Pani/Pan prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Kursy i szkolenia

BIAŁECKI Ośrodek Szkolenia - profesjonalne kursy na operatorów i spawaczy

Czego szukasz ?

Kursy i szkolenia

Treść akordeonu

Nasze oŚrodki szkolenia

siedziba

Chcesz zadzwonić? Naciśnij w numer!

Chcesz napisać maila? Naciśnij w adres mail!