Kurs obsługi suwnic

Kurs obsługi suwnic

Jesteś zainteresowany kursem?

Zadzwoń! +48 32 411 05 04

Rozwijaj swoje umiejętności i zdobywaj uprawnienia do obsługi suwnic – podnieś swoją wartość na rynku pracy!

Kursy obsługi suwnic są realizowane zgodnie z Ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym i Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 18 lipca 2001 r. w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych.

Korzyści z kursu obsługi suwnic

Ukończenie kursu obsługi suwnic pozwala zdobyć cenne uprawnienia, które zwiększą Twoją atrakcyjność na rynku pracy. Nabyte kompetencje umożliwią Ci profesjonalne wykonywanie zadań związanych z obsługą i konserwacją suwnic oraz innych urządzeń transportu bliskiego podlegających dozorowi technicznemu przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT).

Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej o UDT – 👷Co to jest UDT? Kompleksowy Przewodnik po Uprawnieniach i Procesie Certyfikacji

Jak zdobędziesz uprawnienia?

Aby zdobyć uprawnienia, musisz ukończyć kurs obsługi suwnic, a następnie zdać praktyczny i teoretyczny egzamin państwowy przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego w zakresie obsługi suwnic. Wyjątkiem od tej zasady jest wykonywanie powyższych czynności w ruchu zakładu górniczego pod ziemią. Aby przystąpić do egzaminu, konieczne jest złożenie wniosku o jego przeprowadzenie wraz z pozytywnymi orzeczeniami lekarskim i psychologicznym, potwierdzającymi przydatność do obsługi suwnic.

Jakie uprawnienia zdobędziesz?

Po pomyślnym zaliczeniu egzaminu otrzymasz uprawnienia do obsługi suwnic w jednym z następujących zakresów:

  1. Suwnice, wciągniki i wciągarki ogólnego przeznaczenia
  2. Suwnice, wciągniki i wciągarki ogólnego oraz specjalnego przeznaczenia

Czego nauczysz się podczas kursu?

Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych zdobędziesz wiedzę z zakresu zasad obsługi lub konserwacji suwnic oraz innych urządzeń transportu bliskiego, podlegających dozorowi technicznemu UDT. Nauczysz się:

  • stosować sprzęt i środki ochrony indywidualnej i zbiorowej,
  • stosować prawidłowe metody wykonywania czynności na danym stanowisku,
  • wykonywać w sposób prawidłowy czynności na danym stanowisku,
  • przestrzegać parametrów w wykonywaniu czynności na danym stanowisku,
  • rozpoznawać zagrożenia w wykonywaniu czynności na danym stanowisku.

Wymagania, aby zostać przyjętym na kurs obsługi suwnic

Aby przystąpić do kursu, musisz spełnić następujące warunki:

  • mieć ukończone 18 lat,
  • posiadać wykształcenie min. podstawowe

Kto będzie Cię uczył?

Wykładowcy prowadzący zajęcia teoretyczne, mający odpowiednie wykształcenie i wiedzę potrzebne do prowadzenia zajęć, uprawnienia pedagogiczne, długoletnie doświadczenie dydaktyczne i zawodowe w obsłudze oraz konserwacji urządzeń podlegających pod UDT.
Instruktorzy zajęć praktycznych mają niezbędne uprawnienia w zakresie obsługi danej maszyny, kurs pedagogiczny, długoletnią praktykę w obsłudze oraz konserwacji urządzeń podlegających pod UDT.

Chcesz zostać operatorem suwnicy? Oto Twój komplet informacji!

Zastanawiasz się, jak zacząć karierę jako operator suwnicy? Może masz pytania dotyczące uprawnień, zarobków, czy samej pracy? Jesteś we właściwym miejscu! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kompleksowy przewodnik, który odpowiada na wszystkie te pytania i wiele więcej. Dowiedz się, jakie są rodzaje suwnic, jak zdobyć uprawnienia, ile można zarobić i jak wygląda życie zawodowe operatora suwnicy. Nie zostawiamy żadnych pytań bez odpowiedzi!

Odkryj świat suwnic – 📖Kompleksowy Przewodnik po Świecie Suwnic: Od Rodzajów i Kursów do Wynagrodzenia i Zawodu Operatora

 

 

Zainwestuj w swoje umiejętności i zapisz się na nasz kurs obsługi suwnic już dziś!

Nie czekaj, zapisz się na kurs obsługi suwnic, aby zdobyć nowe, poszukiwane na rynku pracy kompetencje. Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia naszych wykładowców i instruktorów oraz zdobądź uprawnienia, które pozwolą Ci stać się ekspertem w obsłudze suwnic. Pamiętaj, że inwestycja w siebie zawsze się opłaca!

Serdecznie zapraszamy do zapisów na nasz kurs obsługi suwnic!

dlaczego warto wybrać nasz ośrodek?

Zainteresował Cię ten kurs? Napisz do nas!


Oświadczam, że zapoznałam(em) się z klauzulą informacyjną RODO: Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest BIAŁECKI Sp. z o.o.[ czytaj więcej... ], ul. Tadeusza Kościuszki 341, 40-690 Katowice. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych pozyskanych za pomocą formularza kontaktowego jest realizacja prawnie uzasadnionych interesów leżących po stronie Administratora (komunikacja z osobami korzystającymi z formularza kontaktowego). Dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie w celu złożenia odpowiedzi na zapytanie. Dane osobowe nie będą przekazywane innym odbiorcom. Dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Ma Pani/Pan prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Kursy i szkolenia

BIAŁECKI Ośrodek Szkolenia - profesjonalne kursy na operatorów i spawaczy

Czego szukasz ?

#MY

Kursy i szkolenia

Treść akordeonu

Nasze oŚrodki szkolenia

siedziba

Chcesz zadzwonić? Naciśnij w numer!

Chcesz napisać maila? Naciśnij w adres mail!