Spawanie łukowe drutem proszkowym – zdobądź nowe umiejętności z nami!
Spawanie łukowe drutem proszkowym o rdzeniu topnikowym w osłonie gazu aktywnego (136) to metoda spawania, która cieszy się coraz większą popularnością w przemyśle motoryzacyjnym i taborze kolejowym. W tym artykule omówimy zalety tej metody oraz jej zastosowanie.
Czym jest spawanie łukowe drutem proszkowym w osłonie gazu aktywnego (136)
Spawanie łukowe drutem proszkowym o rdzeniu topnikowym w osłonie gazu aktywnego (136) to metoda spawania podobna do MIG/MAG, z tą różnicą, że drut wewnątrz jest wypełniony topnikiem.
Tą metodą spawa się również stale stopowe. Do spawania stali stopowych używa się drutu z rdzeniem metalowym, w którym oprócz topnika znajdują się sproszkowane metale, takie jak nikiel, chrom, itp.
Jakie są zalety spawania łukowego drutem proszkowym w osłonie gazu aktywnego (136)
- Dobra jakość połączeń
Spawanie drutem proszkowym w osłonie gazu aktywnego (136) daje bardzo dobre jakościowo połączenia. Jest to spowodowane tym, że topnik, który znajduje się w drucie, pomaga usunąć zanieczyszczenia z powierzchni materiału spawanego oraz zapewnia ochronę przed wpływem powietrza.
- Wysoka wydajność spawania
Spawanie drutem proszkowym w osłonie gazu aktywnego (136) jest bardzo wydajne, ponieważ spawacz nie musi używać żadnego dodatkowego topnika, co pozwala na zwiększenie szybkości spawania.
- Możliwość spawania materiałów o różnej grubości
Spawanie drutem proszkowym w osłonie gazu aktywnego (136) pozwala na spawanie materiałów o różnej grubości. Dzięki temu, że topnik znajdujący się w drucie zapewnia ochronę przed wpływem powietrza, spawanie tego typu materiałów jest możliwe.
- Szerokie zastosowanie tej metody spawania
Metoda spawania drutem proszkowym w osłonie gazu aktywnego (136) znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu, takich jak przemysł motoryzacyjny, tabor kolejowy oraz wiele innych.
Co zyskujesz po ukończeniu kursu?
Świadectwo oraz Książkę Spawacza wydane przez Górnośląski Instytut Technologiczny lub TÜV SÜD.
Jak zdobędziesz uprawnienia?
Aby zdobyć uprawnienia spawacza, musisz ukończyć kurs spawania łukowego drutem proszkowym o rdzeniu topnikowym (136) w osłonie gazu aktywnego. Kurs taki organizuje ośrodek szkolenia, w naszym przypadku BIAŁECKI. Po ukończeniu kursu, będziesz miał możliwość przystąpienia do egzaminu państwowego przed komisją GIT lub TÜV SÜD.
Co dadzą Ci zdobyte uprawnienia?
Posiadanie uprawnień spawacza umożliwi Ci pracę jako spawacz, wykonując spoiny określone w zdobytym uprawnieniu. Spoiny te są ściśle określone pod względem grupy materiałowej, pozycji spawania oraz grubości materiału. Ważność uprawnień wynosi 2 lub 3 lata, w zależności od grupy materiałowej. Po tym czasie należy odnowić uprawnienia, przystępując do egzaminu weryfikacyjnego.
Co będziesz umiał po kursie? Nauka spawania w BIAŁECKI!
Kurs składa się z kilku modułów, które obejmują różne aspekty spawania, takie jak spawanie łukowe drutem proszkowym o rdzeniu topnikowym (136) blach i rur spoinami pachwinowymi oraz blach spoinami czołowymi oraz rur spoinami czołowymi.
Kurs spawania łukowego drutem proszkowym o rdzeniu topnikowym (136) jest prowadzony w kilku grupach materiałowych: w stali niestopowej („czarnej”), stali stopowej („nierdzewnej”) i aluminium. Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych uczestnicy kursu nauczą się stosować sprzęt i środki ochrony indywidualnej, przygotowywać materiał do obróbki spawalniczej, wykonywać spoiny zgodnie ze sztuką spawalniczą, prowadzić dokumentację prac i sprzętów oraz przestrzegać zasad metodyki pracy z podstawowymi materiałami i konstrukcjami. Ponadto, uczestnicy kursu nauczą się rozpoznawać zagrożenia w trakcie wykonywania czynności na danym stanowisku.
Na zajęciach teoretycznych i praktycznych nauczysz się:
-
- stosować sprzęt i środki ochrony indywidualnej
- przygotowywać materiał do obróbki spawalniczej
- wykonywać spoiny zgodnie ze sztuką spawalniczą
- prowadzić dokumentację prac i sprzętów
- przestrzegać zasad metodyki pracy z podstawowymi materiałami i konstrukcjami
- rozpoznawać zagrożenia w trakcie wykonywania czynności na danym stanowisku
Jakie warunki musisz spełnić, aby zostać przyjęty na kurs spawania łukowego drutem proszkowym w osłonie gazu aktywnego (136)?
- wiek: 18 lat
- wykształcenie: podstawowe
- orzeczenie lekarskie potwierdzające stan zdrowia umożliwiający wykonywanie prac spawalniczych
Kto będzie Cię uczył?
Wykładowcy i instruktorzy zajęć praktycznych, mający odpowiednie wykształcenie i wiedzę potrzebne do prowadzenia zajęć, uprawnienia pedagogiczne, długoletnie doświadczenie dydaktyczne i zawodowe oraz akceptację GIT do prowadzenia zajęć.
Zachęcamy do zapisania się na kurs już dziś i rozpoczęcia nowej kariery zawodowej!
spawanie elektrodą proszkową w osłonie gazu, kurs spawanie elektroda proszkowa, spawanie elektroda kurs, osłonie gazu aktywnego, szacowany czas trwania, pn-en iso, gazu obojętnego, gazu aktywnego, metoda mag, ważność certyfikatu, elektrodą proszkową, przy pracach spawalniczych, spawanie drutem, wszystkie prawa zastrzeżone, elektrodą otuloną mma, spoiny czołowe, spawanie drutami proszkowymi, spawanie elektrodą
kurs spawania 136, spawanie (136), kurs elektroda proszkowa (136), mig/mag, spawania mig/mag, spawacz, spawalniczych, spoin, spawaniu, spawów, połączeń spawanych, spawanym, spawanie tig, spawania elektrodami otulonymi, argon, stopów aluminium, tig, bhp
spawania, spawacza, spawalnictwa, mig, elektrodą
Cielmice
Czułów
Czułów-Papiernia
Glinka
Jaroszowice
Mąkołowiec
Paprocany
Suble
Tychy
Urbanowice
Wartogłowiec
Wilkowyje
Wygorzele
Zawiść
Zwierzyniec
Żwaków, Śląsk, śląskie, slask, Tychy