Pytanie #6

Co to jest Otrans/OTT w praktyce przemysłowej?

Obsługa Transportowa (Otrans/OTT) w praktyce przemysłowej odnosi się do czynności związanych z przygotowaniem maszyny do transportu, zapewnić właściwe warunki w czasie transportu oraz po jego zakończeniu przywrócić maszynie stan kwalifikujący do przekazania do pracy.

Przed wprowadzeniem maszyny na lawetę, należy wykonać obsługę codzienną (OC), a także skorzystać z pomocy drugiej osoby, która będzie kierować nas. Następnie, podczas Otrans, należy opuścić narzędzia robocze, wyłączyć silnik, odprężyć układ hydrauliczny, zaciągnąć hamulec ręczny, rozłączyć masę, umieścić kliny pod koła i mocować maszynę łańcuchami. Dodatkowo, należy zaślepić wlot powietrza do układu ssącego oraz wylot rury wydechowej.

Należy też upewnić się, że kierowca pojazdu transportującego maszynę przed odjazdem będzie znał wysokość całkowitą, szerokość całkowitą i ciężar całkowity oraz ustawowe przepisy dotyczące transportu maszyny zawarte w Kodeksie Drogowym.

Odpowiedź pokaże się za

-

sekund

Pytania kontrolne przed egzaminem operatora

Wpisz hasło, aby przejść do pytań kontrolnych.

Nie znasz hasła? Kliknij w “Poproś o dostęp”, a prześlemy je na Twoją skrzynkę mailową.

Aby otrzymać dostęp do bazy pytań kontrolnych przed egzaminem operatora, prosimy o podanie swojego imienia i nazwiska oraz adresu e-mail. Wprowadź swoje dane poniżej:

Kursy i szkolenia

BIAŁECKI Ośrodek Szkolenia - profesjonalne kursy na operatorów i spawaczy

Czego szukasz ?

Kursy i szkolenia

Treść akordeonu

Nasze oŚrodki szkolenia

siedziba

Chcesz zadzwonić? Naciśnij w numer!

Chcesz napisać maila? Naciśnij w adres mail!

Kursy i szkolenia